Polityka prywatności

W trakcie przeglądania serwisie po stronie serwera gromadzone są pewne bezosobowe dane, które są wykorzystywane w celach statystycznych. W momencie ocenienia artykułu w bazie danych zapisywany jest adres IP w celu zapobiegania wielokrotnemu ocenianiu.

Wyszukiwarka zamieszczona w serwisie jest zewnętrzną wyszukiwarką DuckDuckGo. Korzystanie z niej nie jest objęte niniejszą polityką prywatności.

W serwisie zamieszczone są materiały reklamowe firm Helion oraz Ceneo. Kliknięcie w te materiały przenosi użytkownika do innego serwisu, skutkuje ono również zapisaniem na komputerze użytkownika pliku cookie (ciasteczka) informującego, skąd nastąpiło przejście do zewnętrznego serwisu. Odbywa się to jednak już poza niniejszym serwisem, a więc nie obowiązuje tam niniejsza polityka prywatności.

REKLAMA

Zobacz też

Algorytmy zachłanne (ang. greedy algorithms) – algorytmy podejmujące w każdym kroku taką decyzję, która w danej chwili wydaje się najkorzystniejsza. Inaczej mówiąc, algorytmy zachłanne dokonują zawsze wyborów lokalnie optymalnych licząc, że doprowadzi to do znalezienia rozwiązania globalnie optymalnego. W ogólnym przypadku algorytmy zachłanne nie zawsze znajdują rozwiązanie optymalne. Są one zatem podzbiorem algorytmów heurystycznych. Jednocześnie są to algorytmy deterministyczne – nie ma w nich losowości.

Bardzo prostym przykładem algorytmu zachłannego może być szukanie najwyższego punktu na określonym obszarze poprzez przesuwanie się zawsze w kierunku największego nachylenia (nigdy się nie cofając ani nie rozpatrując kilku wariantów drogi). Jak widać, w ten sposób prawdopodobnie dojdziemy do wierzchołka położonego najbliżej od punktu początkowego, który niekoniecznie będzie najwyższym.

→ Czytaj całość

Algorytm Edmondsa-Karpa – algorytm wyszukiwania maksymalnego przepływu w sieci przepływowej. Jest to przypadek szczególny algorytmu Forda-Fulkersona.

W algorytmie Edmondsa-Karpa ścieżka powiększająca wyznaczana jest za pomocą przeszukiwania grafu wszerz. Dzięki temu w każdej iteracji algorytmu dołączana jest zawsze najkrótsza (pod względem liczby krawędzi) ścieżka powiększająca. W metodzie Forda-Fulkersona sposób wyznaczania ścieżki powiększającej jest dowolny.

→ Czytaj całość

Sortowanie przez scalanie – rekurencyjny algorytm sortowania wykorzystujący metodę dziel i zwyciężaj.

→ Czytaj całość
Polityka prywatnościKontakt